Atletická přípravka v Litoměřicích funguje už od roku 2011. Od té doby nám rukama prošla spousta dětí a máme z toho velkou radost. Zaznamenali jsme už řadu úspěchů co se týká krajských přeborů, ale i mistrovství republiky. V půlce července přibyl zatím největší úspěch. Náš odchovanec Dan Kačur, který je s námi opravdu snad už od školky, se dokázal kvalifikovat na Mistrovství Evropy dorostenců, které se konalo od 18.-21.7. v Banské Bystrici. Už jen dostat se tam je čest a velký úspěch. Kvalifikační limity jsou velmi tvrdé. Dan to dokázal na trati 2000 metrů překážek. O medaile se na této trati pralo celkově 35 borců. Dan byl podle tabulek na 26. místě. Běžely se dva semifinálové běhy a postupovalo z nich prvních 7 běžců. Dan své semifinále zvládl skvěle a v čase 5:57,25 obsadil 5. místo. Ve finále medaile visely vysoko, ale Dan se rozhodně neztratil ani tam a doběhl si pro skvělé 10. místo v čase 6:00,40. Vynikající! Danovi moc děkujeme za skvělou reprezentaci naší přípravky, potažmo oddílu ASK Lovosice. Velký dík patří i jeho obětavému trenérovi Janu Benešovi!