V neděli 15. června proběhl v Meziboří krajský přebor elévů a mladšího žactva. Modlili jsme se za počasí a to nás tentokrát nezklamalo. Na toto klání jsme se velmi těšili a vyslali jsme do bojů celkem 9 atletů – 8 elévů do čtyřboje a 1 mladší žákyni. Elévy zastupovali Martin Šrámek, Matěj Prchlík a Michael Hoftych. Čekal je běh na 60 m., hod míčkem, skok daleký a 600 m. Chlapci si vedli srdnatě a v sedmnáctičlenném poli se neztratili. Martin byl před finální disciplínou, tedy během na 600 m. na průběžném 3. místě, ale medailovou pozici bohužel neudržel a skončil 7. Matěj podával dobré vyrovnané výkony a celkově mu to stačilo na 8. místo. Michael také bojoval, ale toho postihl výpadek ve skoku dalekém. Tři přešlapy znamenaly 0 bodů, ale i tak byl celkově 12. Nicméně jako jediný z chlapců má možnost v této kategorii nastupovat i příští rok, tak když bude pilný v tréninku, věřím v pódiové umístění. Naše elévky ve složení Eva Pojslová, Štěpánka Břečková, Anna Slámová, Elen Pémová a Nela Nehybová také dokázaly, že zakládat atletickou přípravku mělo smysl. V konkurenci dalších 21 děvčat z celého kraje byly vidět. Nejvíce se zapsala do výsledků Eva, která nenašla přemožitelku a s celkovým součtem 1588 bodů vyrovnala krajský rekord! Do desítky se ještě na 5. místě vešla Štěpánka, o 6 bodů hned za ní byla Anička. Elen také bojovala a skončila 11., Nele součet bodů stačil na 14. místo. Anička a Elen budou elévkami ještě za rok, soupeřky těšte se. :-)) Kristýna Škrancová byla jedinou naší zástupkyní ve starší kategorii. Mladší žáci a žákyně měli navíc ještě 60 metrů překážek a místo 600 metrů běželi 800. Týna chtěla zabojovat o nominaci na republikový šampionát ve víceboji. Celkem se jí dařilo, bohužel si na startu překážek podvrtla kotník, běh ještě doběhla, nastoupila i na míček, ale závěrečný běh už po dohodě s trenérem vynechala. I to jí stačilo na celkové 7. místo mezi 20 soupeřkami.

Děkujeme děvčatům a chlapcům za reprezentaci oddílu.