V neděli 9.listopadu se konal další z řady tradičních přespoláků – Žandovská desítka. Vydali se na něj děti z přípravky i starší atleti trénující v Lovosicích. Závod probíhal bez problémů, vše odsýpalo tak, jak má být a počasí celkem přálo. Na řadu klasicky přišli nejprve nejmenší běžci a my jsme v kategorii žákyň do 7 let fandili dvěma Markétkám, Žákové a Rambouskové. První jmenovaná doběhla na 7.místě a druhá na 9. Markéta Rambousková chvíli po startu bohužel zakopla a než vstala, soupeřky se jí vzdálily. Nevadí, vyjde to příště. Mladší chlapce v Žandově zastupovali Ondra a Matěj Prchlíkovi. Ondra bojoval na trati 500m a doběhl si pro bronz. Sprinter Matěj na kilometru běžel dobře a bral 7.místo. Radost přinesl závod děvčat do 11 let. Anička Slámová byla 2., Elen Pémová 3. a Kačka Nezbedová 5. Zastoupení jsme měli i v závodě mladších žákyň, kdy se dobrovolně přihlásila i starší sestra Aničky Slámové – Tereza, která není atletkou, ale má ke sportu blízko. To, co pak během kilometrové trati předvedla, byl velice mazácký projev, který vehnal slzy do očí rodičů, prarodičů i trenéra přípravky.☺ Tereza brala zlato. Na start se ještě chystali Eliška Kohlertová, Kuba Kafka a Honza Hock. Jejich závody přinesly očekávaný úspěch. Eliška starší žákyně vyhrála, stejně jako si Kuba poradil s ostatními staršími žáky. Honza bral tentokrát na dorostenecké distanci 4km stříbro. Děkujeme všem běžcům za reprezentaci oddílu.