V sobotu 5.5. se skupinka atletů z ASK Lovosice zúčastnila závodu v Německu s názvem Mai-Athletik 2012 ve Weissigu. V závodě na 100 m žákyň zvítězila Kateřina Bartošová v čase 13,93 s. Ve výškařském sektoru nejprve v kategorii dorostenek zvítězila Tereza Kaplanová za výkon 165 cm, následně v juniorkách zvítězila Hana Rothová za 144 cm a nakonec v kategorii žáků zvítězil Maxmilián Mlenský za 155 cm a druhé místo obsadil Petr Posel za 145 cm. V dálkařském sektoru v kategorii dorostenek získala své druhé vítězství Kateřina Bartošová za 456 cm a na 3. místě se umístila Tereza Kaplanová za 440 cm. V kouli zvítězil v kategorii M40 Jaroslav Smělý za 12,49 m a v M50 obsadil 2. místo Štefan Pšenák za 10,33 m. V diskařské soutěži v kategorii M40 zvítězil Jaroslav Smělý za 43,77 m, v kategorii M50 také zvítězil Štefan Pšenák za 34,39 m, v kategorii M55 obsadil 2. místo Milan Štolba za 30,66 m a v kategorii M60 obsadil 3. místo Miroslav Pavlík (veteránský dvojnásobný mistr světa a mistr Evropy ve výšce) za 29,18 m. Zajímavostí je, že J.Smělý závodící v Německu za SG Weissig 1861 překonal 33 let starý absolutní rekord kraje Saské Švýcarsko-východní Krušnohoří. Součástí závodu byl také přebor kraje Saského Švýcarska-východního Krušnohoří, v němž se stal dvojnásobným přeborníkem J.Smělý v již zmiňovaných disciplínách. Závody proběhly za proměnlivého od 22 stupňů slunečného do 12 stupňů deštivého počasí.